אין "לא ניתן לריפוי"

ברונו גרונינג

נתיב לבריאות הגוף והנפש

אין "לא ניתן לריפוי"

ברונו גרונינג

נתיב לבריאות הגוף והנפש

אודות

ברונו גרונינג |

בשנת 1949 שמו של ברונו גרונינג התפרסם בכל בית בגרמניה. העיתונות וכלי התקשורת דיווחו במשך חודשים רבים אודות ההתרחשויות סביב "רופא הפלאים", כפי שכינו אותו. הוצג אודותיו סרט, הוקמו ועדות מחקר מדעיות ורשויות השלטון הבכירות ביותר העניקו תשומת לב מלאה לתופעה של ברונו גרונינג.

רופאים, עיתונאים, פוליטיקאים, פסיכולוגים ואנשי דת כאחד, דיברו על גרונינג. חלקם תיארו את הריפוי הניסי שלו כמתנת חסד הנובעת מכוח אלוהי, ואחרים האמינו שהוא שרלטן. אבל סיפורי ההחלמה היו עובדות בשטח, שכן הן הוכחו ואוששו בבדיקות רפואיות.

השר הבכיר ביותר מבוואריה הכריז שאין לאפשר ל"תופעה החריגה" של גרונינג לדעוך רק על סמך קומץ של תקנות כתובות. השר לענייני הפנים של בוואריה תיאר את פועלו של גרונינג כ”עבודה הנעשית מתוך אהבה, בחינם”.

לפתע פתאום תשומת הלב של הציבור כולו התמקדה בו. החדשות על הריפוי הניסי של גרונינג התפשטו ברחבי העולם כולו. חולים החלו לזרום אליו מכל מדינה עם בקשות והצעות. עשרות אלפי בני אדם עלו לרגל לאותם מקומות בהם פעל גרונינג. זו הייתה מהפכה ברפואה.

על החוג

חוג ידידי ברונו גרונינג בעולם |

סביב שיטתו של ברונו גרונינג, התארגנה קבוצת ידידים, שראו מחובתם להפיץ את השיטה. גב' גרטה הויסלר, שפגשה את ברונו גרונינג ב-1950, זכתה לחוות החלמה גדולה משלוש מחלות חשוכות מרפא. במהלך ההרצאות של ברונו גרונינג, שהתקיימו בפני אלפי ועשרות אלפי אנשים, ובמפגשים החוגים עצמם, אנשים זכו לקבל את בריאותם ולהשתחרר מעומסים שונים שהיו בחייהם. לאחר מותו של ברונו גרונינג, גב' הויסלר גילתה שההחלמות נמשכות. בשנת 1979 גב' הויסלר הקימה בשנית את החוגים בגרמניה, שבהם מלמדים את השיטה של ברונו גרונינג. החוג כולו מבוסס על עזרה הדדית, ומציע לבני אדם במצוקה, אפשרות לקבל עזרה והחלמה. בהתחלה היו קומץ ידידים שהאמינו בייעוד החוג. במשך השנים, החוג גדל והתעצם ליותר ממאה מדינות, בהם הידידים נוהגים להתכנס במפגשי החוג אחת לשלושה שבועות. המפגשים מתבצעים ללא דרישה כספית או דתית כלשהי, והפעילות נתמכת על ידי תרומות בלבד. ב-2013 החוג הוכר וזכה למטה השלום מהאו"ם.

חוג ידידי ברונו גרונינג בישראל |

בישראל החוג קיים משנת 2000, ומאז גדל ל-17 חוגים מנהריה וכרמיאל בצפון ועד באר שבע בדרום. במהלך מפגשי החוג, הידידים משתפים בחוויות חיוביות בעקבות השימוש בשיטה, בהצלחות שונות ומתחברים לכוח ביקום ולסדר בחייהם. מתקיימות הרצאות מידע לחדשים והסרט הדוקומנטרי אודות ברונו גרונינג ברחבי הארץ, ב-YouTube של האתר הרשמי.

צרו קשר

רוצה לשמוע עוד? מנחה החוג מהאזור שלך יחזור אליך עם פרטים נוספים באשר להרצאות ולחוגים

עקבו אחרינו במדיה החברתית |

בארץ |

בעולם |